🟩معرفی حساب اسلامی آمارکتس | کدام حساب Amarkets قابلیت بدون سواپ شدن دارد؟🟩

0

🟩حساب بدون سواپ آمارکتس چطور فعال می شود؟

با توجه به اینکه دین رسمی ایران اسلام است، ارائه حساب های اسلامی یکی از پایه ترین خدماتی است که از کارگزاری ها انتظار می رود تا آن را ارائه نمایند. بروکر آمارکتس نیز با توجه به حضور پررنگ خود در بازار ایران، سرویس حساب اسلامی آمارکتس را مدت هاست که در سبد خدمات خود گنجانده است.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی سواپ فری در آمارکتس بپردازیم و برای سوالات زیر، پاسخ های مناسبی را ارائه نماییم:

 1. کدام حساب های این بروکر قابلیت اسلامی شدن دارند؟
 2. شرایط استفاده از حساب بدون سواپ امارکتس چیست؟
 3. آیا استفاده از این حساب محدودیتی نیز دارد؟
 4. حساب اسلامی این بروکر چطور فعال می شود؟

 

در جدول زیر می توانید خلاصه ای از اطلاعات مربوط به این موضوع را مطالعه نمایید:

🟢نام بروکر آمارکتس – Amarkets
🟢لینک ثبت نام سریع افتتاح حساب در Amarkets
🟢قابلیت حساب اسلامی دارد
🟢حساب هایی که اسلامی می شوند حساب ثابت – حساب استاندارد – حساب ECN
🟢نماد های سواپ فری نماد های فارکس – نماد های فلزات گران بها
🟢سواپ فری ارز دیجیتال ندارد

 

حساب اسلامی آمارکتس | حساب بدون سواپ آمارکتس 02

 

🟩حساب اسلامی آمارکتس چیست؟

برخی معاملات هستند که بیش از یک روز باز می مانند. زمانی که یک معامله باز مانده باشد و ساعت از 12 شب به وقت سرور معاملاتی بروکر رد شود، به ازای هر روز مبلغی تحت عنوان بهره شبانه یا سواپ [Swap] به آن تعلق می گیرد که یک هزینه معاملاتی برای تریدر است. بهره شبانه علاوه بر اینکه هزینه های معاملاتی شما را افزایش می دهد، دریافت و پرداخت آن شرعا حرام است.

با توجه به اینکه مسلمانان زیادی در بازار های مالی مشغول به فعالیت هستند، بروکرهای فعال در این مناطق جغرافیایی شرایط و تسهیلاتی را برای آنان در نظر می گیرند. حساب اسلامی آمارکتس به حسابی گفته می شود که معاف از پرداخت بهره شبانه است.

البته در نظر داشته باشید که سواپ یا بهره شبانه می تواند مقادیر مثبت و منفی را اختیار کند و بستگی به نماد معامله شده دارد لذا همیشه به عنوان هزینه نیست. حساب های اسلامی در هر بروکر قوانین خاص خود را دارند و برای آن ها استانداردی وجود ندارد. در این مقاله به قوانین و شرایطی که آمارکتس برای حساب اسلامی (بدون سواپ) خود در نظر گرفته است خواهیم پرداخت.

 

🟩شرایط استفاده از حساب اسلامی آمارکتس چیست؟

در کارگزاری آمارکتس، قوانین و شرایط استفاده از حساب اسلامی در یک صفحه اختصاصی به نام موافقت نامه استفاده از حساب معاملاتی اسلامی ارائه شده است. اگرچه برای سهولت مطالعه شما، خلاصه ای از آن را در زیر ارائه کرده ایم:

 1. لازم است که معامله گر، مسلمان بودن خود را تایید و تضمین نماید [با توجه به اینکه دین رسمی ایران اسلام است، این مورد برای ایرانیان مصداق ندارد و صرف ایرانی بودن، مسلمان بودن شما تایید می شود].
 2. برای ثبت درخواست اسلامی شدن حساب لازم است که مشتری، تمام پوزیشن های باز خود را در حساب معاملاتی مذکور ببندد.
 3. امکان اسلامی شدن حساب برای حساب های ثابت؛ استاندارد و ECN در نظر گرفته شده است.
 4. معافیت حساب های اسلامی برای پرداخت سواپ تنها مربوط به نماد های فارکس و فلزات است و معامله سایر نماد ها شامل این معافیت نخواهند بود.
 5. شرایط سواپ فری بر روی نماد های رمزارزها، سهام ها، شاخص ها، کالاها و اوراق قرضه اعمال نمی شود.
 6. مشتری در زمان دلخواه می تواند برای بازگرداندن تنظیمات حساب خود به یک حساب معمولی درخواست دهد.
 7. در صورتی که بروکر متوجه شود که مشتری در حال سواستفاده از شرایط حساب اسلامی آمارکتس است، می تواند بدون اعلام قبلی حساب مشترک را به تنظیمات معمولی بازگرداند.
 8. در صورت مشهود بودن تخلف مشترک، بهره شبانه تمام معاملات پیشین معامله گر محاسبه شده و از موجودی حساب وی کسر می گردد.
 9. در صورتی که یک حساب معاملاتی اسلامی بیش از 7 روز راکد [بدون فعالیت] بماند، بروکر می تواند آن حساب را به تنظیمات حساب عادی بازگرداند.
 10. حساب اسلامی Amarkets نمی تواند در هیچ برنامه شامل بونوس و جایزه شرکت کند.
 11. این موافقت نامه در صورت بروز اختلاف بین معامله گر و بروکر به عنوان سند در نظر گرفته می شود و به قرارداد مشتری الحاق می شود.

نکته قابل توجه اینجاست که شرایط استفاده از این حساب در آمارکتس نسبت به دیگر بروکر ها کمی مساعدتر است.

 

🟩حساب بدون سواپ آمارکتس چطور فعال می شود؟ | راهنمای ثبت نام حساب اسلامی آمارکتس

برای بهره مندی از شرایط سواپ فری آمارکتس لازم است که مراحل زیر را به ترتیب سپری نمایید:

 1. ثبت نام و احراز هویت در بروکر
 2. واریز وجه و ساخت یک حساب معاملاتی
 3. ارسال درخواست حساب اسلامی در کابین شخصی

 

مرحله اول: ثبت نام و احراز هویت در کارگزاری

بدیهی است که اولین گام برای استفاده از حساب بدون سواپ آمارکتس، ثبت نام در این کارگزاری باشد. امکان اسلامی کردن حساب تنها برای کاربرانی در نظر گرفته شده است که مراحل احراز هویت در این بروکر را به طور کامل طی کرده باشند.

 

مرحله دوم: شارژ حساب و ساخت حساب معاملاتی

در مرحله بعد لازم است حداقل مبلغ مورد نیاز برای ساخت یک حساب معاملاتی را واریز نمایید. لازم به ذکر است که این مبلغ برای حساب های ثابت و استاندارد 100$ و برای حساب ای سی ان، 200 دلار در نظر گرفته شده است.

 

توجه: همانطور که پیشتر اشاره شد، تنها حساب های ثابت [Fixed]، استاندارد و ای سی ان [ECN] قابلیت اسلامی شدن دارند.

 

مرحله سوم: ثبت درخواست در کابین شخصی

برای این منظور وارد کابین شخصی خود در آمارکتس شوید و در منو سمت راست، گزینه “معامله کردن” را انتخاب نمایید.  سپس در زیر منو باز شده گزینه “حساب اسلامی” را انتخاب کنید. این دو گزینه در تصویر زیر با کادر قرمز رنگ نشان داده شده اند.  در صفحه جدیدی که باز شده است می توانید فرم درخواست حساب اسلامی آمارکتس را مشاهده نمایید.

 1. 🟢شماره حساب معاملاتی مورد نظر خود را در کادر شماره 3 وارد کنید.
 2. 🟢نوع حساب معاملاتی خود را در کادر شماره 4 مشخص کنید.
 3. 🟢کلید درخواست که با شماره 5 انتخاب شده است را فشار دهید.

 

درخواست حساب اسلامی آمارکتس | حساب بدون سواپ آمارکتس
ارسال درخواست حساب اسلامی آمارکتس در کابین شخصی

 

🟩سخن پایانی | نظر کارشناس BFX Brokers

استفاده از حساب های اسلامی می تواند موقعیت های مناسبی را برای کسب سود به معامله گران ارائه نماید. این در حالی است که شرایط کسب سود از بازارهای مالی برای تریدر های مسلمان نیز در نظر گرفته می شود و بیش از 1 میلیاد مسلمان، این قابلیت را پیدا می کنند که به کسب حلال در این بازار مشغول باشند.

خوشبختانه آمارکتس نیز به عنوان یکی از بهترین بروکر های حال حاضر در بازار ایران، مدت زیادی است که سرویس حساب اسلامی آمارکتس را ارائه کرده است. از طرفی شرایط و ضوابطی که این بروکر برای حساب اسلامی خود در نظر گرفته است چندان هم سختگیرانه نیست.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که حساب اسلامی در برخی از کارگزاری ها دارند، محدودیت زمانی استفاه از آن ها است. این در حالی است که در امارکتس هیچ محدودیتی در زمان استفاده از حساب سواپ فری این بروکر لحاظ نشده است و یک فرصت استثنایی برای تریدر های مسلمان به وجود آماده است.

با توجه به اینکه ممکن است شرایط و قوانین کمی پیچیده باشند، در زیر لینک دسترسی به کارشناسان این بروکر در تلگرام ارائه شده است. این خدمات به صورت شبانه روزی و به زبان فارسی ارائه می شود لذا در صورت نیاز، با استفاده از کلید زیر با تیم پشتیبانی این بروکر در تماس باشید و سوالات خود را مطرح نمایید:

 

پشتیبانی آمارکتس در تلگرام

سوالات متداول

سرویس حساب اسلامی ای مارکتس بر روی کدام حساب های معاملاتی فعال می شود؟

در حال حاضر می توانید از این سرویس در 🟢 حساب های ثابت؛ استاندارد و ECN استفاده کنید. برای بهره مندی از این قابلیت از طریق لینک 🟢 ثبت نام در Amarkets در این بروکر افتتاح حساب کنید.

قابلیت سواپ فری در معامله کدام نماد ها در آمارکتس اجرا می شود؟

حساب اسلامی آمارکتس محدودیت هایی دارد که یکی از آن ها، نماد هایی که است که معافیت بهره شبانه دارند. در حال حاضر قابلیت سواپ فری در معاملات 🟢 نمادهای فارکس و فلزات اعمال می شود. این مساله به این معنی است که در معامله سایر نمادها، بهره شبانه به معاملات باز تعلق خواهد گرفت.

درج نظر